Hakkımızda

TR ENGİN YAYINEVİ 

1980 Yılında seçkin öğretim üyeleri tarafından kurulmuştur. Bugüne kadar yabancı dil ve Türkçe eğitimi konusunda 500'ü aşkın önemli eserler yayımlamıştır.Yayımlanan önemli eserler şunlardır:

Yabancılara Türkçe öğretmek amacıyla hazırlanan Türkçe Öğreniyoruz dizisi, Yabancılar için Türkçe Dilbilgisi, İngilizce Deyimler,İngilizce Deyimsel Fiiller, İngilizce Cümle Kuruluşları ve Söz Dizimi, 30 Derste İngilizce, KPDS Hazırlık, Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Çince, Japonca, İspanyolca, İtalyanca, Macarca, Norveççe, Yunanca, Gürcüce... vb. sözlükler, Resimli Sözlükler, Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü, Yazım Kılavuzları, Yabancılar için Konuşma Kılavuzları yayımlamıştır. Ayrıca İngilizce Klasik roman dizisi, İngilizce Hikaye Kitapları,Stage'ler, Readerlar, Çocuklar için İngilizce, Turistik ve Yemek kitapları, En Güzel Çocuk Masalları serisi, Çocuklar için Atatürk serisi, Keloğlan-Nasrettin Hoca serileri, Ömer Seyfettin serisi, şiir kitapları ve insan, evren Tanrı ilişkisini felsefi yönden ele alan kitaplar yayımlanmıştır.

 

Engin Yayınevi yayın kurulunun kitap seçiminde göz önünde bulundurduğu temel ilke, yayımlanacak kitapların alanında yenilikçilik, geliştiricilik yada özgün katkı niteliklerini taşımasını ilke edinmiştir.

 

YAYIN KADROSU

Yayın Müdürü : Ezgi Sarılkan

Dağıtım / Sipariş Sorumlusu: Köksal Düzgün

Dizgi/Grafiker : Gamze Koyuncu

E-Posta :  enginyayinevi@gmail.com

               enginyayinevitanitim@gmail.com

               enginyayinevi@hotmail.com

 

 

 

 

 

 

 

Test

Form Gönderimi

Tamam

Yeniliklerimizden haberdar olmak ister misiniz?
İletişim
Kocatepe Mahallesi, İnkılap Sokak, Özsoy Apt. No:31/9-10 06650 Kızılay - Çankaya - ANKARA (Çankaya V.D. No: 335 003 8276)
0312 419 49 20
enginyayinevi@gmail.com

Alıcı:EnginYayınDağıtımPaz.Org.Ltd.Şti. İşbank-Kızılay Hes.No:4214-0844 004

Iban:TR53 0006 4000 0014 2140 844004

 

Copyright © Engin Yayınevi 2024. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım Teknobay